Coraz większe problemy z płatnościami

Wyrozumiałość nie jest cnotą, która sprawdza się w biznesie. Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga podejmowania zdecydowanych działań, mających na celu obronę swoich interesów oraz stanu posiadania.

…Istnieją firmy, które z powodzeniem żerują na bezkarności

Dłużnik z doświadczeniem

Trzeba pamiętać o tym, że często niepłacenie faktur nie jest zaledwie jednostkowym zdarzeniem w działalności nierzetelnego kontrahenta. Istnieją firmy, które z powodzeniem żerują na bezkarności, zapewniając sobie korzyści kosztem innych przedsiębiorstw. Idąc dalej – są firmy, które nie tylko nie przestrzegają terminu, ale kupują produkt lub usługę bez intencji zapłaty za nie. Oczywiście jest to ostateczna forma braku rzetelności, jednak niestety stale pojawiająca się w sprawach naszych klientów. W przypadku rozpoczynania współprac biznesowych nigdy nie wiadomo, kogo będzie się miało za kontrahenta.

Już samo nieprzestrzeganie terminu płatności jest niczym innym, jak brakiem wywiązania się z umowy. W związku z tym przekroczenie terminu już o jeden dzień stanowi zupełnie wystarczający pretekst upoważniający do skierowania sprawy na drogę procesu windykacyjnego. Najpierw opartego na działaniach polubownych, a gdy okażą się one niewystarczające – także postępowaniu sądowo-egzekucyjnym.

Indywidualnie dopasowane działania

Dłużnik upiera się, że nie otrzymał towaru? Unika przyjęcia zlecenia? A może zapewnia, że przelew został już wykonany, tylko gdzieś zaginął? Sytuacje, w których pojawia się konieczność odzyskania długo są niezwykle zróżnicowane. W związku z tym konieczne jest także podjęcie odpowiednich środków.

Działania polubowne to pierwszy krok. Przede wszystkim dlatego, że zawsze należy sprawdzić intencje dłużnika – nie warto rozpoczynać od palenia mostów. Jednak pierwszy monit powinien pojawić się już w momencie przekroczenie terminu płatności faktury. Trzeba pokazywać, że ma się kontrolę nad swoimi finansami i kontrahent nie może w tej materii liczyć na żadną pobłażliwość. Kiedy ponaglenia nie skutkują, trzeba zdecydować się na dalszy krok – czyli skierowanie sprawy do sądu.

Zewnętrzna windykacja

Jednak zamiast tracić czas, energię i nerwy na samodzielne załatwianie takiej sprawy, lepiej jest ją od razu zlecić zewnętrznej firmie, która przeprowadzi proces windykacyjny zdecydowanie szybciej i efektywniej. Zasoby jakimi dysponuje Polska Grupa Windykacyjna – zarówno na etapie polubownym, jak i podczas postępowania sądowego – sprawiają, że nie ma sensu odzyskiwać długu na własną rękę. Czy będzie to darmowa giełda długów, wykwalifikowani prawnicy, czy też doświadczeni detektywi – indywidualnie podchodząc do każdej sprawy można sobie zapewnić dużą skuteczność nawet przy nietypowych zleceniach.

Pragniemy także zaznaczyć, że wyróżniamy się ekspresową realizacją – pierwsze działania rozpoczynamy nawet w 15 minut od otrzymania zlecenia. Możesz na nas liczyć przez 7 dni w tygodniu i to przez cały rok. Chyba nie masz wątpliwości, co zrobić, gdy pojawi się problem z płatnościami?

Leave a comment